Programlar

Ashoka Fellowship

Ashoka küresel ağı yaklaşık 70 ülkeden 3000 sosyal girişimciyi buluşturuyor, destekliyor ve onlar için çeşitli iletişim veişbirliği imkânları yaratıyor. Ayrıca uluslararası işbirlikleriyle Ashoka ağındaki bilgi ve becerinin belirli alanlara yönlendirilmesini sağlıyor. Örneğin Boehringer Ingelheim ile sağlık, Intel ile teknoloji, Lego çocuklar ve gençler için hayat becerileri, Bill & Melinda Gates Vakfı’yla Afrika ve Hindistan’da tarım gibi alanlarda çalışan sosyal girişimcilere odaklanıyor.

ChangemakerXChange Genç Sosyal Girişimci Platformu 

Türkiye, Avrupa ve Kuzey Afrika’nın en ilham verici gen sosyal girişimcilerini bir araya getiriyor. Platform, 2012’de kuruluşundan bugüne 100 genç (18-30 yaş) sosyal girişimciyi bir araya getirerek iletişim ve işbirliği fırsatları yaratıyor, ortaya çıkan işbirliği projelerini küçük hibeler yoluyla destekliyor. Detaylı bilgi için:www.changemakerxchange.com

 

Farkyaratan Okullar

Ashoka, bu yeni programıyla tüm dünyada öğrencilerini birer farkyaratan olarak yetiştiren okulları buluyor, destekliyor ve küresel bir ağda buluşturuyor. Kendilerinin ve başkalarının potansiyelini ortaya çıkaracak empati, yaratıcılık, ekip çalışması ve liderlik becerilerine sahip çocuklar, yani farkyaratanlar toplumsal, çevresel ve ekonomik kalkınmaya öncülük ederek tüm dünyada toplumsal sorunların üstesinden gelecek olan yeni nesli temsil ediyor.

 

Diğer Programlar

Bu temel programların dışında ülke ve bölge düzeyinde uygulanan pek çok diğer Ashoka programı bulunmaktadır. Changemakers.comAshoka U,Globalizer gibi diğer programlar hakkında bilgi almak için Diğer Programlar bölümüne gidebilir veya programın üzerine tıklayarak kendi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.